Майк Нюман, бивш банков мениджър, постави нов рекорд за максимална скорост от незрящ водач. 52-годишният мъж от Манчестър е вдигнал 300 км/ч, карайки автомобил "Порше 911" и с тази скорост е подобрил досегашния рекорд, съобщи британският вестник „Телеграф".
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
Предишният рекорд за скорост от незрящ човек беше дело на Метин Сентурк - турски поп певец, който вдигна 293 км/ч с автомобил "Ферари F430".
С това постижение той е надминал мнозина от зрящите водачи, които не са вдигали подобни скорости. Британецът е получавал напътствия по радиото за посоките, които е трябвало да следва. В последствие Майк е коментирал: „Когато бях на шеста предавка, знаех, че се движа достатъчно бързо".
Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?
Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?
Майк Нюман се е родил незрящ, но е работил като бизнес мениджър в Барклис, а сега управлява своето благотворително дружество Speed of Sight. Целта е инвалиди да се занимават с различни моторни спортове, като специално за дружеството Нюман е създал уникален пистов автомобил с два волана, два комплекта уреди и улеснен достъп.